>

במנהרות חמאס עובר הכל: גם ילדות מצריות שנמכרות לגברים בעזה

Image Credits: צילום: Israel Defense Forces/ flickr.

צילום: אילוסטרציה – מנהרות בעזה, דובר צה”ל

במנהרות חמאס עובר הכל: נשק וטילים, מזון, תרופות, סיגריות, בעלי חיים, מכוניות, סמים, ואפילו קטינות שנמכרות לצורך זנות. החוקר ואיש ההסברה יוני רייני חשף בספרו החדש “האמנם עזה כבושה ונצורה, כיצד ארגון הטרור חמאס מנצל את מנהרות ההברחה שלו לצורך העברתן של קטינות ממצרים ומכירתן בעזה לצורך זנות במסווה של נישואין או לעבדות בבתים. 

מערכת newsdesk | Newsdesk Israel

 העיתון הכווייתי ‘שימא יוסיף’ דיווח בעבר על התופעה: “היו מספר דיווחים על ענף מסחרי חדש במנהרות [רפיח] במסגרתו ילדות ממשפחות עניות מאוד הובאו לרצועת עזה… לצורך נישואין, עבודה בבתים, או במקצוע העתיק ביותר [זנות] … אחד הנוסעים (בו נסעה הכתבת של העיתון הכווייתי) החל לדבר על תור הזהב של המנהרות, ואמר כי ניתן להביא אישה ממצרים תמורת אלף דולר המשולמים למתווך בפתח המנהרות ומסירת עותק של תעודת הזהות של החתן”. הכתבת הכווייתית הצליחה לראיין את אבו עאסי- אחד החופרים במנהרות ברפיח שהתחתן עם שתי נשים  שהובאו דרך המנהרות. 

בראיון הודה עאסי כי הצליח להפוך את הברחתן של קטינות ממצרים לעזה לעסק כלכלי, וכי לא אכפת לו מה קורה בסוף עם הקטינות שהוא מבריח. כשנשאל על מספר הילדות שמתגוררות בביתו ענה: “המספר הינו מעבר לציפיותיי, וזו הוכחה למקצועיות של שתי נשותיי ויכולת השכנוע שלהן, דבר אשר הביא אותי לשכור מספר בתים בעקבות העלייה במספר הילדות [המיועדות להימכר לגברים בעזה] שהגיעו למאות”. יוני רייני  משמש כאיש הסברה וכיועץ לגורמי הסברה מקצועיים. בעבר שימש כחוקר בכיר ב’פורום קדם’ למזרחנות והסברה. כיום פועל באופן עצמאי. פרסם מאמרים רבים בנושא ההיסטוריה של המזרח התיכון. 

 בספרו החדש “האמנם עזה כבושה” מצליח יוני להפריך את הטענות שלפיהן עזה נתונה עדיין לכיבוש ומצור ישראלי חרף ההתנתקות מכל שטחיה ב-2005 ומראה כי על אף שהחלה ישראל בתהליך של יציאה מלאה מהרצועה בשלהי 2005, שוגרו לעברה מטחי ירי של קסאמים לאורך שנת 2006 שכמותם לא נורו בחמש השנים שקדמו להתנתקות. זאת ועוד, בספרו מתאר יוני רייני  גם את תפקידן החשוב של המנהרות בעזה. הן אינן משמשות רק כאמצעי ביטחוני, אלא גם כאמצעי להפקת רווחים כלכליים. החמאס גובה מסים ממייבְאֵי הסחורות המועברות בסחורות.

לרכישת הספר לחץ כאן

מערכת newsdesk | Newsdesk Israel

גרסאות מודפסות ניתן לרכוש במכירה מוקדמת  כאן

Image Credits: צילום: Israel Defense Forces/ flickr.

אתם התקשורת שלנו שתפו!

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *