>

ראש המועצה הציונית הדרוזית: ארץ ישראל היא מתנה מהקב”ה לעמו ישראל

Image Credits: צילום באדיבות: בומרנג – נלחמים למען ישראל.

עטא פרחאת, ראש המועצה הציונית הדרוזית למען ארץ ישראל, אומר בראיון מיוחד לאתר ‘ניוזדסק ישראל’, כי מדינת ישראל חזקה משום שהיא קודם כל יהודית וציונית. פרחאת מסביר, כי מיעוטים נהנים בישראל מזכויות רבות, בזמן שבמדינות ערב הם נרדפים ונרצחים רק בגלל שאינם מאמינים באסלאם.

הפעילות במועצה הציונית הדרוזית

“אנו קבוצת חברים דרוזים ציוניים שהחלטנו לעשות מעשה, ולהרים את הכפפה כנגד כל פעילות השמאל וחברי הכנסת הערבים שמנסים לתקוע טריז בין העם היהודי לעדה הדרוזית. הדבר תפס תאוצה במבצע ‘צוק איתן’ כאשר מח”ט גבעתי נפצע, ומוסלמים ניסו לתקוף חיילים דרוזים באבו סנאן.

במועצה יש לנו שלושה פרויקטים עיקריים, סמינר לנוער דרוזי ציוני שכולל שלושה ימים בירושלים גוש עציון והנגב, שבמסגרתו הנוער לומד אודות התנועה הציונית חשיבות הציונות המתחדשת ושיבת ציון. הפרויקט השני מ”התנ”ך לפלמ”ח” על שם רחבעם גנדי זאבי הי”ד, שבו אנו מלמדים את הנוער הדרוזי להכיר את הארץ, וההיסטוריה של כל אזור.

הפרויקט השלישי הוא “נעלה לירושלים”, שבמסגרתו מעלים את הנוער לירושלים, מבקרים בכותל, במוזיאון הרצל ובמוסדות הלאומיים. אני אישית נותן הרצאות בהתנדבות בפני נוער יהודי, ומנסה לחזק את הקשר היהודי דרוזי, במיוחד כאשר אני מסביר שהדרוזים קשרו את גורלם עם היהודים עוד לפני תש”ח. הישוב היהודי היה חלש, וכמובן שזה בניגוד להגיון, אבל אני מסביר את זה כהמשך הברית שהתחילה בזמן משה רבנו ויתרו. כלומר, הקשר בנינו הוא בהחלט רוחני”.

מיעוטים בעולם הערבי ובמדינת ישראל 

“ישראל היא אי של יציבות באזור של תהפוכות. בישראל ישנו חופש פולחן, חופש ביטוי שהייתי אומר אפילו מוגזם. בישראל המיעוטים נהנים מזכויות פוליטיות מלאות, יש למיעוטים ייצוג בפקידות הממשלה, ואף בכנסת ובבתי המשפט- מה שאינו מתבצע במדינות ערב, ששם המיעוטים נרמסים, במיוחד אם הם לא שייכים לאסלאם”.

לא לטשטש את הסממנים היהודיים במדינה

“במצע שלנו כתנועה ציונית, חרטנו על דגלנו עמדות ברורות וחדות כתער וללא משוא פנים, והגדרנו שזכויות לאומיות בארץ ישראל יש אך ורק ליהודים, כל השאר יכולים להנות מזכויות אזרחיות מלאות. ישראל חזקה משום שהיא קודם כל יהודית, קודם כל ציונית, ושעניין שיבת ציון התגשם אחרי 2000 שנות גלות. השלטון היהודי הוא שמביא את הנאורות לחבל ארץ זה.

תארו לעצמכם חלילה שאחרים היו שולטים בארץ, האם היו למיעוטים זכויות? האם היו למיעוטים חופש פולחן? התשובה היא לא ולא! כמאמין באמונה שלמה בנצח ישראל בארץ ישראל, חובה עלינו לחזק את הזהות היהודית ולא לטשטש את הסממנים היהודיים. אין ליהודים מה להתבייש בסמלים ובהמנון, הם נותנים השראה וכוח להמשך הדמוקרטיה בישראל, ולא הדמוקרטיה נותנת את הזכויות ואת היציבות”.

מלחמה בתנועות החרם על ישראל

“מה שמפליא הוא, שתנועות החרם נגד ישראל מונעות בחלקם ע”י ערבים ישראלים ו/או יהודים שיש להם פוסט ציונות. צריך להשיב מלחמה שערה כנגד כל המחרימים, ולא לחסוך באמצעים. צריך לגרש פעילי שמאל מאירופה שמגיעים לכאן לעודד את האויב הערבי כנגד ישראל.

צריך לתקצב הסברה ישראלית בחו”ל, לתקצב מפעלים כדוגמת קרן השיווק לחו”ל. הבעיה שיש לנו צרות של אגו מנופח במדינה, משרד החוץ רוקן מתוכן וחלקים ממנו הועברו למשרדים אחרים והמלחמה בחרם נפגעת”.

ליהודים זכות קיום בארץ ישראל

“ארץ ישראל היא מתת מהקב”ה לעמו ישראל, וכמתנה יש לשמור על שלומה ושלמותה. הרבי מלובביץ’ שמחה שניאורסון כתב את הספר “קראתי ואין עונה”, ובו קרא למנהיגי ישראל לא לוותר על אף שעל לאויב הערבי מארץ ישראל. הרבי מסביר את חשיבות סלע קיומו של העם לירושלים. ‘ה’ ציון מירושלים וכי מציון תצא תורה’, פועל יוצא שארץ ישראל שייכת לעם ישראל 1- לפי הזכות ההיסטורית 2- לפי המקורות 3- לפי ההבטחה האלוקית מהקב”ה”.

דף הפייסבוק: עטא פרחאת ראש המועצה הציונית הדרוזית למען ארץ ישראל

Image Credits: צילום באדיבות: בומרנג – נלחמים למען ישראל.

אתם התקשורת שלנו שתפו!