>

ארה”ב הסירה את המונח “שטחים כבושים” מרמת הגולן, יהודה שומרון ועזה

Image Credits: צילום: shutterstock\ By Evan El-Amin.

משרד החוץ האמריקני הסיר היום (רביעי) את המונח “שטח כבוש” מרמת הגולן בדוח חדש שפורסם בנושא מצב זכויות האדם בעולם.

מעתה, ארה”ב תכנה את השטח כ”שטח בשליטת ישראלית”. בנוסף, ארה”ב הסירה את הביטוי “כיבוש” בהתייחסותה לשטחי יהודה שומרון ועזה.

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) כתבה בתגובה להחלטה: “אני מברכת על ההחלטה הנכונה של מחלקת המדינה האמריקאית לבטל את המונח השקרי “שטחים כבושים”. החלטה זו משקפת את המציאות שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי – מולדתנו בת אלפי השנים”.

ח”כ יאיר לפיד (כחול לבן): “ממשל טראמפ משנה את הגישה הבינלאומית לישראל. ירושלים היא בירתנו והגולן יישאר לנצח חלק מישראל. ההודעה היום על הגולן היא עוד צעד חשוב במערכה שהתחלנו לפני יותר משנה”.

ח”כ מוטי יוגב (איחוד מפלגות הימין) כתב: “מברך את הממשל האמריקאי שהכיר בכך שרמת הגולן, יהודה ושומרון ורצועת עזה, אינם שטחים כבושים.

אני מקווה שגם חברינו בשמאל הישראלי יפנימו את התפיסה והמציאות הזו. בכנסת הקרובה נמשיך לפעול לחיזוק האחיזה היהודית בכל שטחי ארץ ישראל”.

נזכיר, כי בתחילת השבוע סיירו ראש הממשלה נתניהו והסנאטור הרפובליקני לינדזי גרהאם ברמת הגולן.

נתניהו אמר בסיור לגרהאם: “רמת הגולן תמיד היתה חלק מישראל, מאז הימים הראשונים בתולדותינו, והיא בהחלט חלק ממדינת ישראל מאז 1967, ויותר לאחרונה, מ-1981.

רמת הגולן היא חלק מישראל והיא חייבת להשאר חלק מישראל לעד. אני חושב שחשוב שהקהילה הבינלאומית תכיר בעובדה הזאת ותקבל אותה, ובמיוחד ידידתנו הגדולה, ארה”ב”.

הסנאטור גרהאם הבטיח לפעול להכרה אמריקאית ברמת הגולן ואמר: “יש לי מסר פשוט – אשוב לסנאט בארצות הברית ואעבוד עם הסנאטור קרוז להתניע מהלך להכרה בגולן כחלק ממדינת ישראל עכשיו ולתמיד”.

Image Credits: צילום: shutterstock\ By Evan El-Amin.

אתם התקשורת שלנו שתפו!