>

הכירו את יוסף חדאד: ערבי ישראלי ששירת בגולני וכיום נאבק למען ישראל

Image Credits: צילום באדיבות: יוסף חדאד.

הכירו את יוסף חדאד, ערבי ישראלי תושב נצרת, בן 33. שגדל בעיר נצרת, ובשנות הבגרות שלו התפתח אצלו הרצון לתרום למדינה ולהתנדב לצה”ל.

חדאד פנה ללשכת הגיוס וביקש להתגייס בתנאי אחד- שזה יהיה לגולני. כמה חודשים לאחר מכן התחיל את הטירונות בחטיבה ושירת כלוחם וכמפקד, ולקראת השחרור שלו פרצה מלחמת לבנון השנייה.

במהלך הלחימה, חדאד איבד חברים רבים לנשק ועבר חוויות מטלטלות. ארבעה ימים לפני הפסקת האש נקלע הכוח שלו למארב של חיזבאללה.

בריאיון ל’ניוזדסק ישראל’ הוא מספר: ספגנו אש כבדה, נורה לכיווני טיל קורנט (נגד טנקים) שלמזלי לא פגע בי אך פגע בקיר סמוך אלי ומההדף והרסיסים נפצעתי קשה מאוד בגוף ובפנים, נכרתה לי הרגל ואיבדתי דם רב.

אחרי טיפול בשטח ופינוי מוסק הגעתי לבית החולים בנהריה שם הצילו את חיי וכך התחלתי תהליך טיפולים ושיקום של כשנה במהלכו הצליחו לחבר את רגלי חזרה. זכיתי לקבל את חיי מחדש ואפילו בניגוד לדעת הרופאים אני יכול לרוץ ולשחק כדורגל (עם הרבה כאבים ומאמצים).

אחרי כל התמיכה והאהבה שקיבלתי בזמן הזה מהמדינה הרגשתי צורך עז להמשיך ולתרום לה כפי יכולתי וכך מצאתי את עצמי מסתובב בעולם ומייצג את ישראל בתחום ההסברה ונאבק בארגוני ה-BDS המעודדים חרם על ישראל ומפיצים שקרים בעולם.

לאחר תקופה ארוכה הבנתי שבאותו זמן שאני פועל בחוץ, חייבים לפעול גם בפנים, כי החברה הערבית חייבת לעבור שינוי חברתי, להתחבר ולהשתלב במדינה. יחד עם חברים נוספים צעירים ממגוון האוכלוסייה הערבית בישראל הקמנו את עמותת “ביחד ערבים זה לזה”.

ספר לנו על העמותה “ביחד ערבים זה לזה”.

עמותת “ביחד- ערבים זה לזה” קמה במאי 2018 מתוך מטרה לפעול בפן החברתי לחיבור המגזר הערבי לחברה הישראלית, ומתוך רצון להשמיע קול אחר וחדש של צעירים במגזר הערבי שרוצים להיות חלק מהמדינה, לחיות כאן בשלום ובביטחון מתוך יחסי הדדיות והכלה.

מאסנו במצב הקיים ובמנהיגי הציבור הערבי שעסוקים בפילוג, בהסתה ובענייני חוץ על חשבון הבעיות הבוערות במגזר הערבי. אנחנו פועלים להעלאת אחוז המתנדבים בחברה הערבית, מקיימים יוזמות חברתיות רבות לשיח והיכרות בין המגזרים ומשמשים כעמותה הערבית היחידה בארץ שגם פועלת לטובת ההסברה הישראלית כדי להציג את העובדות והאמת על חיי המיעוטים בארץ.

ספר על הפעילות שלך למען ישראל

כחלק מהפעילות שלנו כעמותה נוצרו שיתופי פעולה רבים עם גופים ממשלתיים וארגונים חברתיים נוספים בעלי מטרות זהות. בשבוע האחרון הצטלמתי לסרטון עבור משרד החוץ המיועד לעולם הערבי ובו הצגתי בערבית את האמת על החיים כערבי בישראל, את חופש הדת והשוויון ממנו אנו נהנים וכל זה ברחבי נצרת- העיר הערבית הגדולה בישראל.

האם אתה מרגיש שהמפלגות הערביות מייצגות באמת את החברה הערבית?

רבים הולכים אחרי המפלגות הערביות בגלל מספר סיבות ובהן מצגי השווא שהן מציגות עבורנו של דאגה וטיפול בנו, קמפיין הפחדה שמאלץ רבים להצביע להם מפחד מרשימות יהודיות שיפגעו בנו (אגב זה עובד גם הפוך כשרשימות יהודיות תוקפות את החברה הערבית), הצבעה שבטית שנפוצה במגזר ובעיקר היעדר אלטרנטיבה אמיתית עבור הקול הערבי.

אך מה שבולט בשנים האחרונות הוא הקול השפוי שמאס באותם נציגים שלא פועלים עבורנו, ומבין שבזמן שהחברה שלנו טובעת בבעיות פנימיות חברתיות כמו אלימות ופשיעה, אלימות כלפי נשים, נשק לא חוקי, חינוך ותשתיות לקויות, אותם נציגים עסוקים רק בפילוג והסתה, מתעסקים במה שקורה בעזה ולא אצלנו בבית.

אנחנו כעמותה משמיעים את אותו קול שפוי ואני מאמין שבדרך שלנו אנו נצליח לעורר עוד מעורבות, לגדול, ובכך לעודד קיום אלטרנטיבה עתידית שתייצג אותנו באמת.

יש לך מסר למחרימי ישראל בעולם?

בעולם מספרים המון שקרים על המדינה, מעוותים את המציאות ומציגים תמונה שונה לגמרי בעיקר בכל הקשור למיעוטים החיים בישראל.

כאזרח ערבי בישראל אני יכול להעיד שזו המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון ואנחנו זוכים כאן לחיות מתוך חופש, לקיים את דתינו ואמונתנו, ולקבל זכויות אזרחיות שוות.

נכון שלא הכל מושלם במדינה ויש דברים לתקן, אבל זה תהליך פנים חברתי אצלנו. אני מזמין את כולם להגיע לנצרת ואני מבטיח שאחרי סיבוב איתי ברחבי העיר אוכל לשנות להם את כל הדעות הקדומות והשליליות על ישראל.

מוזמנים להצטרף לדף הפייסבוק של יוסף חדאד – Yoseph Haddad

Image Credits: צילום באדיבות: יוסף חדאד.

אתם התקשורת שלנו שתפו!