>

נשיא ברזיל: אנחנו רוצים להיות כמו ישראל – כמו שכתוב בתנ”ך

Image Credits: קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה קיבלו את פניו של נשיא ברזיל ז׳איר בולסונארו במשמר כבוד בנתב”ג.

נשיא ברזיל בולסונארו פתח את דבריו ואמר: “אני אוהב את ישראל. אני מתרגש להיות פה. אנחנו רוצים להיות כמוכם, כמו שכתוב בתנ”ך. הידידות בין שני העמים היא היסטורית, צריך לנצל את הפוטנציאל של היחסים בינינו”.

ראש הממשלה נתניהו בירך את נשיא ברזיל ואמר: “ביקרתי אצלך יחד עם רעייתי שרה ובני יאיר לפני שלושה חודשים.

התרשמתי מהאמונה העמוקה שלך, של רעייתך ושל בניך במורשת המשותפת שלנו; התרשמתי מהמסירות שלכם לעם הברזילאי; התרשמתי מהרצון העז שלכם לחזק את הקשר בין ישראל לברזיל.

ידידי הנשיא, אנחנו עושים היסטוריה יחד. כשנכנסת לתפקידך בינואר השנה, פתחנו עידן חדש ביחסי ברזיל-ישראל.

הייתי בטקס המרגש שבו הושבעת לנשיא, והנה, אחרי שלושה חודשים בלבד, בביקור הראשון שלך מחוץ ליבשת אמריקה אתה מגיע לישראל כדי להביא את היחסים בינינו לשיא חדש.

באת עם משלחת מכובדת של שרים, חברי פרלמנט ואנשי עסקים. זאת המשלחת הברזילאית הגדולה ביותר שהגיעה לישראל, ובימים הקרובים נחתום על הסכמים רבים בינינו. נבקר יחד בכותל, בירושלים בירתנו הנצחית, נבקר יחד במיצגי החדשנות, חדשנות מרהיבה של יזמים ישראלים פורצי דרך.

בביקור בברזיל יצאתי קצת החוצה, הלכתי בחופים של קופה-קבנה בריו דה-ז’נירו, הסתובבתי עם האנשים בברזיליה, והתרשמתי בצורה בלתי רגילה מהאהדה, מהאהבה של העם הברזילאי לישראל, איך דרך אחרת להגדיר זאת.

אני בטוח שכמו שאני ראיתי את האהדה הגדולה לישראל ולי בברזיל, אתה תפגוש כאן את האהדה הגדולה לברזיל ואליך בישראל. הישראלים אוהבים את ברזיל, את התרבות התוססת, את המוסיקה, את הקרנבל, את האוכל ומעל הכל – את החום והשמחה של העם הברזילאי”.

Image Credits: קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ.

אתם התקשורת שלנו שתפו!