>

יוסף חדאד תלה דגל ישראל במרפסת ביתו: אני גאה להיות אזרח ערבי ישראלי

Image Credits: קרדיט צילום: יוסף חדאד/פייסבוק.

יוסף חדאד, ערבי ישראלי מנצרת, שהקים את עמותת “ביחד- ערבים זה לזה” ותורם רבות להסברה הישראלית בעולם, כתב פוסט פטריוטי במיוחד, שבו הסביר מדוע הוא החליט לתלות דגל ישראל במרפסת ביתו.

“תליתי את דגל ישראל במרפסת ביתי בנצרת, והשנה בגלל 3 סיבות.

1 – בכל שנה מחדש השבוע של יום הזיכרון ויום העצמאות הוא שבוע מטלטל עבורי. זיכרונות מהמלחמה, הקרבות, הפציעה, המראות ובעיקר מחשבות על החיילים, המפקדים והחברים לנשק, שנשארו מאחור, לנצח בגילאי ה-20. אלו ימים שמסמלים עבורי כאב, געגועים ושאלות. ובעיקר משמעות ותחושת שייכות עזה למדינה שלי. אין לי ארץ אחרת.

2 – המצב בדרום הוא בלתי נסבל ולא ייתכן שכל כך הרבה תושבים במדינה נמצאים תחת איום הטילים שפוגע בשגרת חייהם ככה. כולנו ארץ אחת, דרום, צפון ומרכז, יהודים וערבים. כולנו ישראלים, וצריכים להזדהות ולהיות מאוחדים במיוחד עכשיו. הלב שלי עם תושבי הדרום ועם צה”ל וכוחות הביטחון.

3 – הנהלת בית החולים כרמל הוציאה הנחיה מקוממת לעובדים להוריד דגלים שנתלו במקום לרגל יום העצמאות מחשש לפגיעה ברגשות האוכלוסייה הערבית. כנראה הם לא מבינים שהערבים שעובדים ומטופלים שם הם ערבים-ישראלים, אזרחים שהדגל הזה שייך למדינה שלהם.

אולי הם חושבים שבפעולה שהם דרשו להסיר את הדגלים הם פועלים לטובתנו אבל ההיפך- הם רק מנציחים את הקרע ומביעים אי רצון בשילוב שלנו כחלק אינטגרלי במדינה, ואני מגנה את זה בכל לשון. אני גאה להיות אזרח ערבי ישראלי”.

בסיום הפוסט כתב יוסף חדאד: “בואו השנה נמלא את הארץ בדגלים- במכוניות, במרפסות, ברחובות, בכל מקום”.

לקרוא עוד על הבחור המדהים הזה:

הכירו את יוסף חדאד: ערבי ישראלי ששירת בגולני וכיום נאבק למען ישראל

Image Credits: קרדיט צילום: יוסף חדאד/פייסבוק.

אתם התקשורת שלנו שתפו!